• Pre tvoj vysnívaný diár
 • Vyrob si so mnou vyšívané náušnice. Zo zákulisia

  vyšívané náušnice

  Ahojte! 

  Chceli by ste sa naučiť vyrobiť vyšívané náušnice z mojej ponuky z pohodlia domova alebo vás zaujíma, ako sa zrodil môj prvý náušnicový kurz?

  S myšlienkou kurzu výroby náušníc som sa pohrávala už viac ako rok. Kúpila som si zahraničný kurz, ktorý som po roku konečne splatila. Vedela som, že kurz určite NIEKEDY vypustím do sveta, ale život bol zrazu tak zaneprázdnený. Nová práca, nové mesto, náušky, balenie balíčkov po nociach a zrazu som nevedela ako a prešiel rok.

   A potom prišla korona, odišla väčšina objednávok, zrušili sa tanečné podujatia, kvôli ktorým som sa sťahovala do Bratislavy. Ostala som sama zatvorená v byte, len s mojím korporátnym home-officom, kopou materiálu a pár slnečnými lúčmi, ktoré mi ráno prenikajú do izby a dávajú nádej na lepšie časy.

  Tento rok bol pre mňa veľkým ponaučením a vstupom do dospeláckeho sveta. “Uvidíš po škole, skončia sa ti dobré časy!”. Zo začiatku som sa tvárila hrdinsky. Všetko zvládnem, všetko stihnem, budem superžena, ktorá neoddychuje a maká na svojich snoch. Prešiel rok a takmer nič sa nezmenilo. Z práce som sa vracala večer, rýchlo do seba šupla večeru a ak sa podarilo pripravila obed na ďalší deň. Opäť sadala za pracovný stôl, pripravovala objednávky a ráno pred prácou utekala na poštu. Často som si hovorila: “tak takto to teraz bude?” Čakať celý týždeň na víkend a celý rok na dovolenku, aby som mohla robiť to, čo ma baví?

  Vedela som, že sa musí niečo zmeniť a toto tempo dlho nevydržím. Boľavý chrbát a odchádzajúci zrak od toľkých hodín pri počítači a pracovnom stole ma v tom utvrdzovali. Už ani nové objednávky mi nerobili takú radosť ako predtým, lebo som kvôli nim musela obetovať svoje zdravie, tú trochu voľného času, ktorá mi ostávala, svoje hobby a vzťahy s mojimi milovanými. Našťastie nemám deti ani psa. Poviem Vám, mať prácu na plný úväzok a handmade podnikanie je naozaj fuška a skláňam klobúk dole pred všetkými tvorcami, ktorí toto bez pomoci dlhodobo zvládajú. Lebo to nie je len o samotnej výrobe, čo všetko podnikanie v handmade zahŕňa sa môžete dočítať v tomto článku.

  Rozhodla som sa, že do budúcnosti si nechám len jedno – buď prácu v korporáte alebo handmade podnikanie alebo si nájdem výpomoc. Rýchlo som pochopila, akú hodnotu má pre mňa ČAS. Čas, ktorý strávim činnosťami, ktoré ma napĺňajú a s ľuďmi, ktorí sú pre mňa dôležití. Nie sme stroje, potrebujeme občas vydýchnuť, načerpať energiu na nové nápady a venovať sa aj sebe. 

  Kurz bol natočený už pred letom, ale kvôli môjmu psychickému vyčerpaniu som si od tvorby zobrala «dovolenku». Dlho som prehodnocovala, čo so mnou ako tvorcom (ale aj človekom, ktorý musí platiť účty) bude.

  Veľmi si vážim všetky moje zákazníčky a chcela som im dať viac, než len krabičku s hotovými náušnicami. Chcem som im dať možnosť zažiť ten pocit, aké je to vyrobiť si niečo vlastnými rukami a tešiť sa z toho. Existuje dokonca množstvo odborných článkov poukazujúcich na to, aké má tvorba úžasné terapeutické účinky. Ja som si to vyskúšala na vlastnej koži. Len si tak sadnúť, ponoriť sa do procesu, zapáliť si sviečku, pustiť obľúbenú hudbu a úplne zabudnúť na to, že je teraz svet úplne hore nohami a tešiť sa z prítomnej chvíle a z výsledku. 

  Samozrejme, na to aby ste tvorili, ma nepotrebujete. Na internete nájdete nápadov a inšpirácii kopu. Ak by ste sa ale chceli naučiť vyrábať náušky odo mňa, čítajte ďalej 🙂

  Pomocou návodu, ktorý som pre vás vytvorila, si budete vedieť prispôsobiť náušky podľa tvojich predstáv, z pohodlia domova a bez zdĺhavej metódy pokus-omyl. Krok za krokom vás prevediem celým procesom, nemusíte mať žiaden špeciálny talent, stačí len chuť tvoriť 🙂

  Kurz je vo forme PDF návodu, okrem zoznamu materiálu dostanete aj videnávody a ďalšie pomôcky na vytlačenie, ktoré vám uľahčia a urýchlia výrobu. 

  Pripravila som pre vás 3 varianty náušiek:

  • Variant s čipkou. 
   Základný model s čipkou je časovo menej náročný, keďže nevyžaduje vyšívanie vzoru. Na ňom vám ukážem, ako si vyrobíte náušky krok za krokom, od prvého stehu, až pokým si ich nedáte na ucho.
  • Variant s krížikovou výšivkou
   Dozviete sa, ako dostať motív z papiera na náušnicu a prikladám aj samotný motív, ktorý som pri výrobe použila ja.
  • Variant s botanickou výšivkou. Okrem môjho obľúbeného autorského motívu si môžete vyskúšať aj základné stehy, ktoré budete pri tejto výšivke potrebovať. Takže ste si nič podobné ešte neskúšali, žiaden stres, všetko sa naučíte 😉

  Keď vyskúšate každý variant, na konci kurzu budete v rukách držať tri páry náušníc . Stačí zmeniť farbu, vyskúšať inú čipku alebo vzor a hneď majú iný nádych. Môžete si tak vytvoriť náušky presne podľa vašich predstáv. K obľúbeným letným šatám, sesternici na narodeniny, univerzálnejší kúsok do práce v neutrálnych farbách alebo niečo s čiernou čipkou ,a la femme fatale, na rande.

  V e-booku nájdete videonávody, zoznam potrebného materiálu a aj pomôcky a vychytávky na vytlačenie, ktoré vám celý proces značne uľahčia

  Pri tvorbe videí som sa tak nejak nevedela rozhodnúť, aké náušky vyrobím, keď je toľko možností. Preto som popri natáčaní dokončila oveľa viac párov, ako som plánovala 🙂

   Ak sa vám náušky páčia a chceli by ste (si) darovať aj náušky aj kurz, mám pre vás skvelú správu. S kúpou náušiek vám nechám kurz za polovicu a bez poštovného 🙂 Akcia platí do vypredania náušiek, z každého modelu mám jeden pár a väčšinu z nich už vyrobiť nebudem vedieť, keďže látky a čipky bol zostatkový alebo podarovaný materiál. Náušky z kurzu si môžete prezrieť v tejto kategórii na sashe.

  Viac detailov o kurze sa dozviete tuto na sashe 🙂

  Na záver vám prajem veľa zdravia (aj toho psychického). Veľa tvorte a radujte sa z maličkostí 🙂

  Barbora

  Sígueme