• Pre tvoj vysnívaný diár
 • Novinky pre fanúšikov diárov a zapisovania. Zo zákulisia…

  Prednedávnom som vyšla na verejnosť (teda, na instagram) s novými produktami, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s náušnicami. Bol to vlastne taký môj mini projekt, ktorý som si vysnívala a konečne sa podujala zrealizovať ho. Vlastné vymeniteľné náplne do diárov.

  Náhradné náplne do diára A5

  Už sa vám stalo, že si kúpite nový nádherný diár/planner/zápisník a potom zistíte, že ho už musíte vyhodiť a pritom ostala polka nevypísaná? Alebo vám v ňom niečo chýba, tak si zaobstaráte ďalší a potom ďalší a nakoniec zistíte, že už ani neviete, čo kde zapisujete a je z toho jeden veľký chaos?

  Dokonalý diár neexistuje. Lebo každý je jedinečný a potrebuje niečo iné.

  Ja som diár potrebovala primárne na zapisovanie povinností a úloh súvisiacich s mojou malou značkou a všetkých možných nápadov, ktorých je toľko, že ak by som ich nedala na papier, vybuchla by mi z toho hlava. A o tom, že bolo čo zapisovať si môžete prečítať v tomto článku.

  Bolo to asi tak 3 roky dozadu, keď som sa stala závislá na pozeraní videí o vybaľovaní Filofax diárov. Až som si nakoniec podobný diár kúpila. Obal bol pekný, ale nikde som nemohla zohnať slovenskú náplň, ktorá by mi vyhovovala. Tak som sa rozhodla, že si ju vyrobím. Prešli asi «len» tri roky a prvé lastovičky sú konečne na svete.

  Prvým krokom k realizácii môjho nápadu bolo to, že som si to zapísala 😉 Vedela som, čo chcem, ako to má vypadať, len som nevedela AKO. Ale šla som do toho, podotýkam, s nulovými znalosťami dizajnu a grafiky. Nevedela som, ako dlho mi bude trvať, kým niečo schopné vyprodukujem, ale mala som dostatočne silnú motiváciu nevzdať to a nevyhodiť počítač vždy, keď mi zamrzol illustrator 😉

  Čo ma na tom fascinuje?

  Že si ho môžem vyskladať podľa predstáv. Môj diár je dnes iný. ako bol pred 2 mesiacmi a rozhodne iný, ako bol pred rokom. Moje potreby aj nároky sa menia. Keď potrebujem viac priestoru na brainstorming, jednoducho vložím prázdnu stranu tam, kde potrebujem. Keď už niečo nepotrebujem, vytrhnem a zahodím bez toho, aby som poškodila diár.

  Okrem toho som si vytvorila ranný aj večerný rituál s diárom. Ráno si pripravím čaj, zapnem hudbu a sadnem za pracovný stôl. Otváram diár, pozerám sa na týždenný plánovač a do denného zapisujem: Aké sú dnes moje priority? Aké 3 činnosti ma dnes najviac posunú za mojim snom/cieľom?

  Večer sa odpájam od instagramov a všetkého modrého svetla. Ešte predtým, ako s knihou zaľahnem do postele, napíšem si pár vecí, maličkostí, ktoré ma v ten deň potešili. Je to také moje malé a jednoduché cvičenie vďačnosti, aby som pred spánkom nemyslela na problémy, ale na to dobré 🙂

  Vybudovať si zvyk nechodiť večer s telefónom do postele bolo jednou z top vecí, ktoré som sa (aj vďaka diáru) naučila a snažím sa dodržiavať. Každý deň čítam a oveľa lepšie spím. Používala som na to tento 66 dňový habit tracker a každý deň si zapisovala, keď sa mi to podarilo splniť 🙂

  Diár sa stal súčasťou mňa, môjho dňa, môjho handmade podnikania a môjho osobného rozvoja a rastu. Je to miesto, kde odkladám svoje nápady, aby som na ne nezabudla a potichúčky čakajú na svoju realizáciu. Je to miesto, kde si zapisujem svoje myšlienky ale aj myšlienky z kníh, s ktorými sa chcem s vami podeliť, lebo vám môžu zlepšiť deň či náladu.

  A zlepšiť deň by som vám chcela ešte viac 🙂 Chcem, aby ste si prezreli moju ponuku náplní do diárov TU a napísali mi pod tento instagramový post, ktorý dizajn sa vám najviac páči a ja vám ho zadarmo podarujem a môžete si ho vytlačiť a používať 🙂

  Ak by ste sa do zapisovania a skladania diáru chceli vrhnúť hneď, dávam vám do pozornosti hneď niekoľko možností.

  1. Veľký výhodný štartovný balík súborov pre nerozhodných

  Je tam zatiaľ všetko, čo som doteraz vyrobila, so zľavou 50%. 36 PDF súborov na vytlačenie, nájdete tam mesačný, týždenný aj denný kalendár, oddeľovače s kalendárom aj s vyznačenými krúžkami na rýchle predierkovanie, habit trackery a ďalšie 🙂 Nájdete ho tu na Sashe. Plusom je, že sa neplatí žiadne poštovné a môžete si strán vytlačiť, koľko len chcete 🙂

  2. Kalendáriky a Zoznam prianí, ktorý si môžete zadarmo vytlačiť tu z blogu 🙂

  Kalendáriky majú sezónny dizajn a posielam ich zadarmo na e-mail, ktorý zadáte 🙂 Môžete si ich potom vytlačiť a zapisovať 🙂 Stačí sa prihlásiť tu.

  O Zozname prianí som robila samostatný článok a budem rada, ak si ho prečítate 🙂 Nájdete tam aj odkaz na stiahnutie aj s mojimi tipmi, ako zoznam prianí používať 😉

  Či bude aj nejaký diár v tlačenej podobe ukáže čas (a váš záujem ;-)). Minimálne denný plánovač a čisté bullet journalové strany by som privítala, lebo tlačiť to stále dookola je otrava.

  Ak by ste mali nejaké nápady, čo by ste v diári chceli ale nemôžete to zohnať, určite mi napíšte 🙂

  Majte sa krásne,

  Barbora

  Sígueme
  Compártelo