• Pre tvoj vysnívaný diár
 • Ahoj, vitaj na mojom vysnenom blogu!

  Volám sa Barbora a ak by som sa mala charakterizovať, nazvala by som sa kreatívcom. Alebo tvorcom, lebo okrem spánku, jedla a ďalších nevyhnutných činností na fungovanie tela aj tvorím. To je zas pokrm pre moju dušu. Keď sa človek pohrúži do tvorby, duši je úplne jedno, koľko hodín telo nejedlo, lebo pre dušu fyzikálne zákony neplatia a hodiny sa zastavujú na tom istom bode. Nápad krát tvorba rovná sa radosť.
  K tvorbe v rôznych podobách som mala vždy blízky vzťah. Zavialo ma to až k šperkom, pri ktorých som strávila neuveriteľných 7 rokov. Fascinuje ma to, ako sa dá z niekoľkých zdrapov látok, šnúrok a guličiek vyčarovať niečo, čo sa dá s hrdosťou nosiť. Lebo pekná náušnica slúži ako make up. Akurát, že jej nasadenie trvá len pár sekúnd a ušetrený čas možno venovať tvorbe náušníc pre iné zaneprázdnené ženy, ktoré sa chcú tiež cítiť výnimočne.
  Handmade podnikanie ale nie je len o tvorbe. Cesta výrobku od môjho (malého, ale útulného) pracovného stola je veru stŕnistá. Marketingové stratégie, fotenie, úprava výrobkov, objednávanie materiálu, balenie, príprava textov, postovanie na sociálne siete, chodenie na poštu, spravovanie blogu… Jednému by z toho praskla hlava. Tak som si to začala zapisovať, do diára. Nezmestilo sa tam ale všetko, tak som ho niekoľkokrát menila. Až pokým som nenašla systém, ktorý mi fungoval a dokázal sa prispôsobiť mojim náladám a potrebám. Rozhodla som sa s vami o tento systém podeliť, lebo nie je nič lepšie ako vyprázdniť si hlavu od všetkých povinností (a popri tom písať na kvalitný papier, do krásneho diára, ktorý dobre slúži).
  Už som spomenula, prečo som vlastne začala blog? Chcela som s vami zdieľať strasti aj radosti kreatívca, veci, na ktorých momentálne pracujem, myšlienky a nápady, ktoré sa mi zdajú hodnotné. A tiež preto, lebo sa mi to na instagrame nezmestilo do jedného postu. No a najlepšie na tom je, že ma to začalo naozaj baviť.
  Majte sa krásne,
  Barbora