• Pre tvoj vysnívaný diár
 • Tipy na dekorácie do izby a pracovne. Zariaďujem novú izbu.

  Tipy na dekorácie do izby a pracovne. Zariaďujem novú izbu.

  Ahojte!

  Onedlho sa budem sťahovať a zariaďovať novú izbu. Zbožňujem nové začiatky, prázdne plátna (obrazné aj doslovné), na ktoré si viem vytvoriť svet podľa svojich predstáv. Je na tom niečo magické a veľmi sa na to celé teším. V článku vám ukážem, ako by som si moje nové miestečko predstavovala a pridám aj tipy na dekorácie do izby či pracovne.

  Tento rok sme kvôli pandémii trávili oveľa viac času doma. Zrazu to nebolo len miesto, kde spíme, ale aj naše pracovisko, dielnička, home office, kino aj reštaurácia. V našich domovoch sa chceme cítiť čo najlepšie, aby sa nám v nich nie len dobre pracovalo, ale aj oddychovalo.

  Do novej izby sa budem sťahovať o dva týždne a ešte predtým, ako začnem zúrivo zháňať nábytok a dekorácie, chcela som si vyrobiť takú menšiu nástenku, v akom štýle by mala moja budúca izba byť, čo mi uľahčí výber nábytku a dekorácií. A keďže takéto prerábky a kreatívne veci, úplne zbožňujem, chcem vás na toto dobrodružstvo zobrať so sebou! Pravdepodobne už nič dobrodružnejšie počas korony nezažijete 😀 Možno tu nájdete aj vy zopár tipov, ako si vaše priestory ešte viac zútulniť.

  Väčšinu nábytku by som chcela zohnať z druhej ruky a zvyšok dekorácií sa bude dať zohnať na Slovensku alebo vy/prerobiť. Pre prípad, že by vás niečo zaujalo, prikladám na vecičky aj odkazy.

  Nebude to vlastne len taká obyčajná izba, kde človek len prespí. Okrem spálne to bude aj moja pracovňa, dielnička (a podľa súčasnej epidemiologickej situácie aj tanečná sála a yogové štúdio). Potrebujem veľa funkčného priestoru na materiál na tvorbu, ale zároveň chcem, aby to vypadalo útulne a nie preplnene. Ako empatovi mi priveľa vecí a chaos v priestore spôsobuje, že sa neviem sústrediť a pociťujem vnútorný nepokoj. Potrebujem preto systém, pri ktorom sa dajú veci ľahko upratať a schovať.

  Inšpirácia

  Ako to už býva, ako prvé som zavítala na Pinterest. Možností a štýlov je naozaj veľké množstvo a vybrať si nejakú základnú líniu bol celkom oriešok. Keďže po pôvodnej majiteľke izby ostávajú dve drevené otvorené police, chcela som ich využiť na úložný priestor s tou podmienkou, aby do celkového konceptu pekne zapadali. Najviac sa mi pozdáva kombinácia bieleho a prírodného dreveného nábytku.

  Zdroj: Pinterest

  Keďže v izbe nie len spím, ale aj pracujem, chcela by som si oddeliť relaxačnú a pracovnú zónu. Respektíve oddychovú časť používať len na oddych, posteľ len na spánok a pracovnú na prácu. Mozog tak potom nie je zmätený, lepšie sa mi zaspáva a sústreďuje na prácu. Oddeliť zóny na prácu a oddych v jednej izbe je rozhodne výzva, ale určite sa s tým bude dať niečo robiť 🙂

  Pracovná zóna

  Keďže potrebujem miesto pre počítač, tvorbu aj balenie, najviac by mi prišla vhod dlhá stolová doska. Dá sa vyskladať aj z ikea nábytku, takže ak by ste náhodou mali nazvyš stolovú dosku, alebo zásuvkové diely, určite viete, kam s tým 😀

  Zdroj: Pinterest
  Zdroj: Pinterest
  Organizéry

  Organizéry na písacie a tvorivé potreby, na šperky, kozmetiku, do šuplíkov, krabice do políc. Vždy to bola moja úchylka a kebyže môžem, kúpim si aj organizér na organizéry. Niekoľko ich už mám a poputujú so mnou aj na nové miesto. Nemôžem zaručiť, že nepripudnú aj ďalšie, je ťažké odolať.

  Zdroj: Pinterest
  Úložné boxy a organizéry
  Zdroj: Bonami.sk

  Nástenky na zapisovanie, odkazy a fotky sú krásnym a funkčným doplnkom. Jednu mám doma na Orave a keď zistím rozmery, ktoré sa mi budú hodiť, možno si zaobstarám aj ďalšiu. Zaujali ma nástenky, na ktoré sa dá rovno písať a papiere sa dajú prichytiť magnetkami. Chytá ma nostalgia z školských čias 🙂 O tom, ako som si zútulňovala svoj bývalý pracovný kútik, sa môžete dočítať v tomto článku

  Zdroj: Pinterest
  Zdroj: Bonami.sk

  Relaxačná časť

  Veľmi sa mi páčia nízke drevené postele, ktoré sú vyrobené z paliet, alebo ich pripomínajú. Výhrady mám iba k tomu, čo by na to povedala moja chrbtica, preto ak máte podobnú doma, určite mi napíšte, ako sa vám spí 🙂

  Zdroj: Pinterest

  Na organizovanie relaxačného kútika sa teším asi najviac. Mať vyhradené miesto na difuzér, vonné sviečky, zápisník a teplý čaj (v náročnejšom období víno alebo punč), to je to, čo teraz najviac potrebujem. Viem si tam predstaviť aj nejaký malý koberček či syntetickú kožušinu. Čím útulnejšie, tým lepšie.

  Zdroj: Pinterest
  Kreslo: biano.sk
  Vankúše a kožušina: bonami.sk

  Doplnky a dekorácie

  Makramé dekorácie

  Makramé vám asi predstavovať nemusím, je krásnym boho doplnkom a je to prvá vec, ktorú som si do novej izby zaobstarala. Nemám zatiaľ kde spať, zato mám ale nadupané makramé od šikovnej Zuzky, ktorú na instagrame nájdete ako Artik tvori. Pôvodne som ho chcela vyskúšať vyrábať, ale nejakým vesmírnym zázrakom sa ku mne dostalo. Dávajte pozor na to, čo si prajete, lebo sa vám to môže splniť 😉

  Svetielka

  Dekorácie v podobe svetielok nezaberú veľa miesta a dodajú atmošku level 9000. Kto povedal, že atmosféra Vianoc nemôže trvať celý rok? Ani sa vám nebude chcieť vyjsť z domu. Možno, keby sme namiesto obmedzení a nútenej izolácie dostávali od vlády do každej domácnosti svetielka, menej by sme hundrali a zostávali doma dobrovoľne.

  Zdroj: Bonami.sk

  V okolí postele odporúčam svetielka s žltým svetlom. Kým biele svetlo stimuluje a zvyšuje výkonnosť a koncentráciu pri práci, teplejšie žlté podporuje relaxáciu a pohodu. Krásne vypadajú aj svetelné reťaze s fotkami, dnes sa dajú kúpiť už aj štipce na fotky s led-kami. Žeby som sa konečne rozhýbala a dala vytlačiť fotky?

  Zdroj: Bonami.sk
  Kvety a rastliny

  Nebudem sa tváriť ako majster sveta v pestovaní izbových rastlín, keď mojim najväčším úspechom je, že mi rastlina nezhnije alebo jej neopadajú všetky listy. Zaslúžim si ale druhú šancu a zaobstarám si nejakú peknú rastlinku, ktorú pravdepodobne pomenujem, dám jej veľa lásky a budem dúfať, nech mi nezomrie.

  Rastliny využívam aj na fotenie výrobkov, je skvelé mať ich takto poruke. Niektoré zasušené vydržia naozaj dlho pekné, takže je to win-win. Doma mám gypsomilku, dva druhy eukalyptov a nádherne vypadajú aj sušené kvety pampovej trávy a bavlny.

  Zdroj: Pinterest
  Zdroj: Pinterest
  Pampová tráva: Pinterest
  Vázy: Bonami.sk

  Dúfam, že sa vám takéto snívanie a inšpirácie páčili. Pravdepodobne budem v sérii zariaďovania izby pokračovať a všetko pekne zaznamenávať na mojom instagrame. Sama som zvedavá, ako si moju izbietku vyskladám a čo do nej ešte vymyslím 🙂

  Majte sa krásne
  Barbora

  Úložné boxy a organizéry:
  https://www.bonami.sk/c/ulozne-boxy-organizery
  Nástenky:
  https://www.bonami.sk/c/nastenky-tabule

  Kreslá:
  Kreslo z koláže.
  https://www.biano.sk/produkty/kresla/usiaky
  Vankúše:
  https://www.bonami.sk/c/vankuse
  Kožušiny:
  https://www.bonami.sk/c/koza-kozusiny

  Svetielka a svetelné reťaze:
  https://www.bonami.sk/c/dekorativne-osvetlenie
  Vázy:
  https://www.bonami.sk/c/vazy


  Sígueme
  Compártelo