• Pre tvoj vysnívaný diár
 • 3 mesiace používania Zoznamu prianí a Habbit trackera. Zosumarizuj si svoj mesiac.

  Prešlo niekoľko mesiacov od toho, ako som nadizajnovala, vytlačila a začala používať Zoznam prianí s habbit trackerom, takže je na čase pospytovať si svedomie a urobiť z toho nejaké závery. Čo sa mi darilo, čo úplne nie, či ho budem používať aj naďalej a celkovo, aké mám z neho pocity. Tipy ako ho používať som spísala v TOMTO ČLÁNKU, kde si ho môžeš aj stiahnuť a založiť do diára.

  Ako sa mi darilo doň zapisovať pravidelne?

  Vo väčšine prípadov mám rada nejaký svoj režim, ranné rituály, atď. keď viem, že som sama pani svojho času a viem si svoje aktivity viac menej naplánovať. Občasné neplánované akcie alebo cestovanie je príjemné plus, vtedy sa mi ale zaznačovať veľmi nedalo. Buď som úplne vypadla z režimu alebo som diár nemala so sebou. Nič sa nedeje, pokračovala som, keď som sa vrátila domov.

  Najväčší fail

  Vstávanie pred 7 am bol môj fail número 1. Veľká prázdnota v habbit trackerovi. Jediné poučenie, ktoré z toho mám je, že na to treba ísť postupne. A nedávať si budík o 3 hodiny skôr ako sa zvyknem budiť, keď to aj tak neurobím. Navyše sa hneď ráno budím so zlým pocitom, že som zas nedodržala to, čo som chcela. Už som sa do tejto témy skorého vstávania a celkovo dobrého spánku zahryzla aj hlbšie, nevzdávam to a budem sa pokúšať znova. Byť produktívnejšia a mať čas na oddych, na seba, na písanie a vzdelávanie sa je to, prečo by som si chcela tento zvyk osvojiť.

  Highlights

  S hrdosťou môžem potvrdiť že (aj) vďaka habbit trackeru sa mi podari dopísať diplomovku, čo bola moja priorita. Dokonca som ju neodovzdávala na poslednú chvíľu a ešte som mala aj navyše strany. Občas to bol boj, ale vďaka tomu, že som si to rozložila a snažila sa pracovať každý deň, nebola som až tak v strese. Musela som síce odložiť svoje kreatívne záľuby, čo bolo dosť bolestivé, ale už som opäť vo svojom živle.

  Do Habbit trackera som si zapisovala 2 veci, ktoré som sa snažila splniť každý deň.

  A) 2 strany diplomky denne. Vďaka tomuto som napísala najväčšiu časť práce. Každý deň som si políčko odškrtla (alebo polku :D) a ani som nevedela ako, prvých 30 strán bolo za mnou.

  B) No socials do 12. am. Toto je úplne top vec, ktorú som mohla urobiť. Keď som si to zapisovala, netušila som, aké pozitíva to prinesie. Zákaz telefónu a najmä sociálnych sietí do 12 hodiny sa mi osvedčil natoľko, že v tom plánujem pokračovať a dokonca tú dobu bez predĺžiť. Nemala som nutkanie stále niečo kontrolovať, nič ma nevyrušovalo a, hell yeah, s malými prestávkami sa mi podarilo vydržať sústredená hodiny a písať. Dokázala som sa dostať do toho flow štádia, keď to proste ide, píšem a nie len sedím za pc, čumím do blba s hlavou niekde inde. Najväčšie prekvapenie bolo, že keď som si po 12 zapla instagram, skontrolovala som čo je nové a nemala som nutkanie zabíjať čas pozeraním stories. Normálne som sa po pár minútach vrátila k práci, úplne bezbolestne.

  Síce som zanedbávala ostatné činnosti, ale toto bola priorita, takže si dovoľujem byť so sebou spokojná.

  Motto na mesiac

  «Motto» alebo jednoducho myšlienku, ktorú si chcem vtesnať do hlavy a riadiť sa ňou, si zvyknem zapisovať na konci listu, kde je priestor na poznámky. Moje motto počas uplynulých mesiacov bolo jednoduché. CREATE MORE, CONSUME LESS. Pod konzumovaním myslím najmä obsah na internete. Pochopila som, že pre mňa je balans medzi týmito dvoma činnosťami naozaj dôležitý, hoci obe činnosti mi prinášajú určitý typ radosti. Zapáčilo sa mi to natoľko, že som si túto myšlienku prepísala aj na nástenku.

  Budem s habbit trackerom pokračovať?

  Určite áno. Vždy je čo zlepšovať a najmä, ja chcem byť pánom svojho času a ako sa hovorí “Life designer”. Preto si znova zapisujem veci, ktoré sú pre mňa dôležité, na ktoré nechcem zabúdať a ktoré chcem vylepšiť. Opäť sa chcem začať viac hýbať a cvičiť, lebo chrbát mi ostal v žalostnom stave a nevyhovárať sa, že nemám čas. Síce som plánovala viac vyrábať a fotiť a rozbehnúť ďalšie plánované projekty ale telo má úplne iný názor. Preto chcem máj venovať viac self-care, bez nejakých tlakov, že musím toto alebo tamto. Cítim, že je to tak správne a vyhnem sa vyhoreniu.

  PRO TIP PRE TEBA

  Zapíš si do habbit trackera aj veci, ktoré chceš robiť častejšie, lebo ťa jednoducho bavia. Vo víre povinností často zabúdame na to, čo nás robí šťastnými. Sú to také činnosti, pri ktorých si užívaš ten proces ešte viac ako výsledok. Zabúdaš na čas, na hlad a nechávaš sa unášať.

  «Enjoy the process, not the result»

  Majte sa krásne a vidíme sa opäť s novým článkom. Ak printable odo mňa používate, (prípadne aj iný habbit tracker), budem rada ak mi napíšete, aké boli vaše úspechy aj neúspechy 😉

  Besitos,

  Barbora

  Sígueme
  Compártelo

  Deja una respuesta

  Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *